Дозвіл на працевлаштування

Відповідно до законодавства України будь-який нерезидент повинен отримати дозвіл на працевлатування для роботи в українській компанії.

Дане правило не стосується нерезидентів, які мають посвідку на постійне проживання в Україні.

Будь-який нерезидент може мати більше одного дозволу на працевлаштування на різних посадах. Окрім того, кожен роботодавець повинен отримати окремий дозвіл на працевлаштування для такого нерезидента.

Для фактичного початку роботи нерезидент повинен отримати дозвіл на працевлаштування та реєстраційний номер картки платників податків.

Дозвіл на роботу може бути виданий строком на 6 місяців, 1 рік, 2 роки або 3 роки.

Особливою вимогою для працевлашутвання нерезидентів в Україні, є розмір виплати їм мінімальної зарплати, а саме – 10 мінімальних офіційних заробітних плат на місяць (60 000,00 грн. з січня 2021 р.). Але існують і спеціальні категорії, які не відповідають вищезазначеним вимогам, тому вони можуть отримувати заробітню плату? Що не є меншою аніж розмір 1 мінімальної заробітної плати (6000,00 грн.).

Такими особливими категоріями є:

  1. іноземні високооплачувані професіонали;
  2. засновники та/або учасники, та/або бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні;
  3. випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України;
  4. іноземні працівники творчих професій;
  5. іноземні ІТ-професіонали.

Оплата наших послуг за отримання дозволу на працевлаштування для нерезидента становить 250 доларів США, що включає такі витрати, як переклад паспорта, друк фотографій, нотаріальний збір. Від заявника нам потрібні такі документи / інформація:

Документи, інформація Клієнт Laudis Law Firm
Копія першої сторінки паспорта +  
Інформація про роботодавця, опис посади та розмір заробітної плати +  
Переклад паспорта українською мовою з нотаріальним завіренням   +
Дві фотографії (розмір 3,5 х 4,5 см) + Ми можемо роздрукувати фотокартки
Заява   +
Довіреність від роботодавця   +

Крім того, компанія, в якій працює нерезидент, повинна буде сплатити наступне мито:

Термін Розмір мита, грн.
Менший ніж 6 місяців 4540
До 1 року 9080
Від року до 3 років 13620

Дозвіл на працевлаштування не надає права перебувати в Україні довше 90 днів протягом 180-денного періоду з моменту дати останнього в’їзду в Україну. З метою перебування нерезидент повинен буде отримати посвідку на тимчасове проживання на основі отриманого дозволу на працевлаштування. Залежно від громадянства, нерезидент також повинен отримати D-візу або відповідати строковій вимозі, щоб отримати посвідку на  тимчасове проживання.