Посвідка на тимчасове проживання

Ми допомагаємо отримати дозвіл на тимчасове проживання для нерезидентів з таких підстав:

Підстава Термін
Дозвіл на працевлаштування До 3 років, на термін дії дозволу на застосування праці.
Робота в представництві 1 рік
Шлюб з громадянином України або іноземцем, який проживає в Україні До 1 року, але не більше терміну проживання чоловіка/жінки – нерезидента
Інвестиції в економіку України на 100 000 EUR і більше 1 рік

Наявність посвідки на тимчасове проживання надає нерезиденту такі переваги:

  • Перебування в Україні стільки часу, скільки йому може знадобитися без визначених законом обмежень (для прикладу на власників посвідки на тимчасове проживання не поширюється вимога про перебування на території України лише 90 із 180 з моменту першого в’їзду в Україну);
  • В’їзд в Україну під час державних обмежень для в’їзду іноземців, наприклад, як під час карантину COVID;
  • Можливість отримати водійські права;
  • Повні академічні права в Україні, що означає можливість подати заяву на вступ до будь-якого українського університету.

Нам потрібна буде наступна інформація / документи від клієнта:

Посвідка на підставі дозволу на працевлаштування Клієнт Laudis Law Firm
Дозвіл на працевлаштування + Нам знадобиться нотаріально завірена копія дозволу, ми можемо зробити це з оригіналу.
Паспорт [1] з візою типу Д-04 +  
Переклад паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням   +
Страховий поліс + Ми можемо отримати його для клієнта за рахунок клієнта
Зобов’язання від роботодавця + Ми підготуємо текст
Посвідка на підставі працевлаштування у Представництві Клієнт Laudis Law Firm
Паспорт [2] з візою типу Д-08 +  
Переклад паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням   +
Страховий поліс + Ми можемо отримати його для клієнта за рахунок клієнта
Зобов’язання від Представництва   +
Нотаріальна копія
Нотаріальна копія Свідоцтва про реєстрацію представництва (також потрібно пред’явити оригінал в Державній Міграційній Службі)
  +
Посвідка на підставі інвестицій в економіку України на 100 000 EUR і більше Клієнт Laudis Law Firm
Паспорт [3] з візою типу Д-12 +  
Переклад паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням   +
Страховий поліс + Ми можемо отримати його для клієнта за рахунок клієнта
Статут компанії +  
Зобов’язання від компанії   +
Довідка з банку, що підтверджує внесення інвестицій   +
Дозвіл на імміграцію на підставі шлюбу Клієнт Laudis Law Firm
Паспорт [4] з візою типу Д +  
Переклад паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням   +
Страховий поліс + Ми можемо отримати його для клієнта за рахунок клієнта
Нотаріально завірена копія свідоцтва про шлюб з перекладом на українську мову (також потрібно пред’явити оригінал в Державній Міграційній Службі) + Ми можемо отримати його для клієнта за рахунок клієнта<
Оригінал паспорта чоловіка/дружини(якщо він/вона є громадянином України) або посвідка на тимчасове проживання(якщо він\вона іноземець) +  
Нотаріальна заява про гарантування фінансового утримання (тільки для іноземців) + Ми підготуємо проект

Перш ніж подати заявку на отримання посвідки на постійне проживання, нерезидент повинен отримати візу типу D. Таку візу можна отримати у посольстві України за кордоном строком на 90 днів, якщо нерезидент не має дозволу на тимчасове проживання. У 2019 році була ініціатива Кабінету Міністрів щодо видачі D-візи в Україні, але наразі ця процедура не працює. Ознайомити детальніше зданою інформацією можна за посиланням.

Існує перелік країн, громадяни яких не повинні отримувати D-візу: Азербайджан, Білорусь, Грузія, Росія, Узбекистан. На громадян інших країн поширюється вимога щодо отримання візи типу D.

Важливо! Громадяни перелічених вище країн (крім Росії) не повинні виїжджати з України після отримання дозволу на працевлаштування. Вони можуть подати документи на посвідку під час перебування на території України в будь-який час ( але подати документи потрібно не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення періоду законного перебування в Україні). Раніше громадяни перелічених вище країн повинні були виїжджати з України після отримання дозволу на роботу та в’їхати знову, за винятком подання заяви на отримання дозволу на проживання протягом 30 днів після останнього в’їзду в Україну на підставі дозволу на роботу, але це правило було скасовано 9 жовтня 2020 року.

Нерезидент повинен подати документи на видачу посвідки на постійне проживання не пізніше ніж за 15 робочих днів до припинення дії його візи або дозволу на тимчасове проживання. Період перебування нерезидента в Україні, який відповідає терміну дії візи, може бути продовжений. Передумовою такого продовження є доведення наявності  обґрунтованих законних підстав для подальшого перебування в Україні; (наприклад, лікування, вагітність, догляд за хворим членом сім’ї, реєстрація спадщини, виконання службових обов’язків іноземним кореспондентом або представником іноземного ЗМІ). Заяву на продовження строку перебування слід подавати не раніше ніж за 10 робочих днів та не пізніше ніж за 3 робочі дні до закінчення терміну законного перебування нерезидента на території України.

Протягом 30 днів після отримання посвідки на постійне проживання нерезиденту необхідно зареєструвати місце свого проживання в Україні. В іншому випадку, нерезиденту буде накладено штраф, розмір якого може варіюватися з 1700 до 5100 грн. залежно від терміну затримки реєстрації.

У разі зміни місця проживання нерезидент повинен зареєструватися за новою адресою протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації на місці попереднього проживання.

Протягом семи днів після закінчення терміну дії посвідки на постійне проживання нерезидент зобов’язаний пройти процедуру зняття з реєстрації місця попереднього проживання та виїхати з України. Крім того, нерезидент повинен здати посвідку на тимчасове проживання, термін дії якої закінчився до територіального підрозділу Державної міграційної служби.