Віза Д

Віза типу Д – це довгострокова віза, яка дозволяє іноземцю в’їжджати в Україну на законних підставах. Таокж отримання даного типу візи  вимагається у випадках, коли іноземець / особа без громадянства має намір подати заяву на отриманя посвідки на тимчасове проживання для перебування в Україні більше 90 днів (на підставі працевлаштування, навчання в університеті тощо).

Довгострокова віза Д видається посольствами України або відділом консульської служби МЗС як багаторазова віза, дійсна протягом 90 днів, з деякими виключеннями. Кожен іноземець або особа без громадянства, якій потрібно отримати візу, може подати заяву на отримання візи до відповідного посольства чи консульства України не раніше ніж за 3 місяці до дати запланованого в’їзду в Україну.

Відповідно до Візових правил України, усі заявники повинні подати такі документи, щоб подати заявку на отримання D-візи:

 • паспортний документ, який повинен відповідати таким вимогам:
 • бути дійсним не менш як три місяці після задекларованої дати виїзду з території України;
 • містити не менше двох вільних сторінок;
 • строком дії не більше 10 років;
 • заповнена та підписана візова анкета
 • одна кольорова фотокартка розміром 35×45 мм<
 • дійсний поліс медичного страхування з покриттям витрат щонайменше на 30 000 євро або в еквіваленті іншою валютою. Зазначена вимога не застосовується до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом
 • документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження
 • документ, що підтверджує сплату консульського збору, якщо інше не передбачено законодавством та міжнародними договорами України (з детальнішою інформацією можно ознайомити нижче за посиланням)
 • засвідчена копія дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства/ запрошення від відповідної української компанії / документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України / інші документи залежно від підстав отримання візи.

Звичайна вартість візового збір у Посольстві становить 65,00 доларів США. У випадку, якщо заявник хоче пришвидшити послугу, він повинен сплатити подвійну суму збору (130,00 доларів США). Візовий збір для іноземців з певних країн може відрізнятися від звийчайної вартості візового збору, тому, будь ласка, перевірте інформацію за наступним посиланням. Будь ласка, зверніть увагу на вартість віз, якщо у вас є паспорти декількох країн (наприклад, Великобританії / Ірландії), перш ніж вирішити, на підставі якого з них з якого краще подавати заяву на оформлення посвідки.

Список країн, громадяни яких не зобов’язані отримувати візу Д:

 1. Азербайджан
 2. Вірменія
 3. Білорусь
 4. Грузія
 5. Молдова
 6. Росія
 7. Узбекистан