Постійна посвідка для IT спеціалістів на 10 років з наступним продовженням

У 2020 році ІТ спеціалістів було віднесено до категорії робітників, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України. Саме це надало їм можливість отримати дозвіл на імміграцію, який є підставою для подальшого вступу в громадянство України або оформлення посвідки на постійне проживання в Україні. Такими спеціалістами визнано працівників за наступними професіями:

  1. Менеджери (управителі) систем з інформаційної безпеки
  2. Фахівець із організації інформаційної безпеки
  3. Фахівець із організації захисту інформації з обмеженим доступом
  4. Професіонал із організації інформаційної безпеки
  5. Професіонал із організації захисту інформації з обмеженим доступом
  6. Головний програміст
  7. Аналітик консолідованої інформації
  8. Технічний керівник
  9. Інженер-конструктор (електроніка)
  10. Інженер-програміст

Додатково у даного спеціаліста повина бути наявна освіта та стаж роботи за відповідним напрямком.

Варто зауважити, що надання дозволів на імміграцію зазначеним категоріям ІТ спеціалістів передбачено в межах визначених квот, які розподілені між областями. Станом на 2020 рік на місто Київ було надано квоти для 2500 осіб.

Перед подачою документів необхідно отримати підтвердження від Мінекономрозвитку про відповідність кваліфікації працівника до затверджених вимог.

При подачі документів на отримання дозволу на імміграцію, іноземець додатково має надати переклад свого паспорту документ, що підтверджує його місце проживання як за кордоном, так і на території України, медичну довідку за формою 0/28.о та сертифікат від нарколога, легалізовану довідку про відсутність судимості у країні попереднього місця проживання.

Юридична компанія Laudis однією із перших успішно подала документи для такого спеціаліста в 2020 році. Наразі ми очікуємо затвердження нових вимог до ІТ спеціалістів, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України, та нової кількості квот на 2021 рік.